Zasada działania systemu

Odkurzacz centralny - zasada działania

Sprzątanie odkurzaczem centralnym jest analogiczne do sprzątania urządzeniami przenośnymi, z tą różnicą, że w czasie sprzątania używamy tylko węża ssącego, co zdecydowanie ułatwia sprzątanie, ponieważ nie trzeba nosić za sobą ciężkiego sprzętu! W odkurzacz centralnych wąż ssący zamiast do odkurzacza wkłada się po prostu do gniazdka w ścianie, skąd zassane powietrze z kurzem przepływa do jednostki centralnej przewodami ukrytymi w ścianach. Jednostka centralna zamontowana jest w garażu, kotłowni lub pomieszczeniu gospodarczym. Oczyszcza ona zassane powietrze, a następnie wydmuchuje  je bezpowrotnie na zewnątrz domu.

odkurzacz centralny to mistrz kamuflażu!

Odkurzacz centralny ma kilka istotnych zalet - Nie słychać silnika, a zbiornik na kurz samego odkurzacze centralnego jest kompletnie niewidoczny! Są one schowane w pomieszczeniu gospodarczym, piwnicy lub garażu. Jedynymi widocznymi elementami systemu centralnego odkurzania są gustownie dobrane do kolorystyki wnętrza gniazda ssawne połączone z jednostka centralna niewidocznym systemem plastikowych rur do odkurzacza centralnego oraz zestaw do sprzątania, którego używasz podobnie do zestawu, jaki znasz z odkurzaczy przenośnych. Kiedy włożysz giętką rurę do najbliższego gniazda ssawnego, system automatycznie się włącza, a ty jesteś gotów do sprzątania... cicho i efektywnie.

sprzątanie odkurzaczem centralnymSprzątanie odkurzaczem centralnym jest zdecydowanie skuteczniejsze niż przy użyciu systemów przenośnych, gdyż urządzenie stacjonarne wytwarza dużo większe podciśnienie i przepływ powietrza, a wąż jest dużo lżejszy i łatwiejszy w użyciu niż akcesoria przenośnego odkurzacza podłączonego do gniazdka elektrycznego. Równie istotny jest fakt, że jednostki Allaway nie trzeba przenosić z pomieszczenia do pomieszczenia, jak w przypadku standardowych odkurzaczy.

Jeśli jesteś na etapie budowy domu, gorąco namawiamy na wykonanie instalacji centralnego odkurzania właśnie teraz. Koszty materiałów instalacyjnych są niskie, a sprawny instalator zamontuje je w ciągu zaledwie jednego dnia.

Nasza strona używa plików cookies w celu zbierania anonimowych statystyk. Aby dowiedzieć się więcej prosimy zapoznać się z Naszą polityką prywatności.

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.