Testy turbin

TESTOWANIE TURBIN

Silnik elektryczny turbiny o dużej mocy jest głównym elementem jednostki centralnej. Testy cyklu życia turbin są przeprowadzane we własnych laboratoriach Allaway zgodnie z pro­gramem testowania, który symuluje znacznie trudniejsze warunki pracy, niż te, spotykane w zastosowaniach domowych. Wyniki takich testów są następnie bardzo dokładnie analizowane, a turbiny ciągle ulepszane w porozumieniu z ich producentem. Celem testów cyklu życia turbiny jest znalezienie najlepszego dostawcy turbin dla jednostek centralnych Allaway.

Nowe, alternatywne silniki turbin i turbiny będące obecnie w użyciu są przedmiotem testów, w których silnik jest uruchamiany i zatrzymywany w specjalnie dobranych cyklach. Test trwa do momentu zużycia szczotek silnika elektrycznego lub do momentu zniszczenia turbiny. Po teście, silniki elektryczne są egzaminowane dokładnie, a wyniki testu analizow­ane celem wyboru najlepszego z nich do turbin zasilających odkurzacze centralne Allaway.

Test cyklu życia turbiny przeprowadzany jest we własnych laboratoriach Allaway

TESTY RUR

Przepłw powietrza w systemie rur Allaway był i jest poddawany testom oraz optymaliizowany poprzez rożne serie testów. Zapobieganie blokowaniu się rur jest badane z wykorzystaniem licznych metody opracowanych we własnym zakresie przez Allaway.

System rur Allaway jest zaprojektowany specjalnie do użycia z odkurzaczami centralnymi., co gwran­tuje stabilny i szybki strumień powietrza (20-25 m/s). Dział rozwoju produktu Allaway pracuje ze specjalistami przemysłowymi zajmującymi się twor­zywami sztucznymi nad rozwojem rur o optymalnej wytrzymałości. Kolana i łączniki typu Y posiadają specjalnie wzmocnione powierzchnie, w miejscach narażonych na ścieranie i uderzenia.

Mufy do połączeń rurowych są produkowane na specjalnych maszynach zaprojektowanych przez Allaway. Połączenie mufą opracowane przez Allaway jest niezawodne i znacząco ułatwia proces montażu - klej jest zbędny w czasie instalacji.Każda rura jest sprawdzana pod względem jakości zanim opuści linię produkcyjną. Rury muszą być symetrycznie okrągłe, a ich wewnętrzna powierzchnia musi być gładka i czysta. Okrągły kształt rur jest gwarantow­any przez odpowiednią wytrzymałość ścian rur.

Testy akcesoria czyszczące

W teście uderzeniowym przedmiot testu, np. dysza czyszcząca lub uchwyt, jest umieszczany w cylindrze testowym. W czasie ruchu obrotowego cylindra, prze­miot w nim umieszczony, swobodnie może poruszać się po całej objętości cylindra, uderzając we wszyst­kie jego ściany. Liczba uderzeń koreluje do pewnego poziomu zużycia produktu. Celem testu jest określenie odporności testowanych obiektów, np. dyszy lub uchwytu, na uderzenia o ściany i progi w normalnych warunkach użytkowania.

Zdolność systemu do usuwania kurzu jest mierzona za pomocą testu, w którym mierzona jest ilość zebra­nego materiału z określonego podłoża. Testowana powierzchnia (dywan lub drewniana podłoga) pokry­wana jest materiałem sypkim. Dysza przemieszcza się pięć razy po czyszczonej powierzchni ruchem posuwisto-zwrotnym z prędkością 0.5 +/- 0.02 m/s. Serie pomiarowe wykonywane są trzy razy, a wynikiem pomiarów jest zdolność usuwania zanieczyszczeń, wyrażona w %.

Szczególną uwagę poświęcono użyteczności i ergonomiczności akcesoriów czyszczących. Nasz zestaw czyszczący Premium został opracowany we współpracy z badaczami Fińskiego Instytutu Me­dycyny Pracy oraz ekspertami z Uniwersytetu Nauk Stosowanych JAMK.

Testy akcesoriów czyszczących przeprowadzane są we własnych laboratoriach Allaway

Nasza strona używa plików cookies w celu zbierania anonimowych statystyk. Aby dowiedzieć się więcej prosimy zapoznać się z Naszą polityką prywatności.

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.