Pomiary urządzeń - testy odkurzaczy centralnych

Odkurzacz centralny allaway - pomiary urządzenia

 

W trakcie trwania fazy rozwoju, odkurzacze centralne Allaway przechodzą przez serię dokładnych pomiarów.

POMIARY I OZNACZANIE POZIOMU HAŁASU odkurzacza centralnego

 

Pomiary odkurzacza centralnego są przeprowadzane w izolowanej komorze bezodbiciowej zgodnie ze standardem IEC 60704. W laboratorium pomiarowym poziom hałasu jest mier­zony i specjalnie oznaczany, zgodnie z najnowszymi standardami. Używając jako miary hałasu poziomów ciśnienia akustycznego, możliwe jest obliczenie in­nych wielkości związanych z hałasem, jak np. moc akustyczną źródła wyrażaną w skali logarytmicznej. Jednostką dla obu wspomnianych wielkości jest decybel [dB].

pomiary odkurzaczy centralnych allaway

miernik poziomu hałasu przy odkurzaczu centralnym

 

 

Moc akustyczna źródła pozostaje taka sama bez względu na odległość słuchacza/mikrofonu mierzącego moc akustyczna źródła pozostaje na poziomie 73dB standardowo, mimo iż poziom ciśnienia akustycznego zmienia się.

Do pomiarów poziomu ciśnienia akustycznego w odkurzaczu centralnym używa się zwykle specjalnego filtru akustycznego. Celem takiego selektywnego filtrowania jest do­pasowanie pomiarów do zakresu wrażliwości ludzkiego ucha. Ludzkie ucho może wyłapywać dźwięki z zakresu 16-16000Hz. Krzywe wrażliwości filtrów selektywnych są zdefiniowane, na przykład, w standardach ISO.

PRZYKŁAD SPOSOBU ODBIERANIA PRZEZ LUDZI ŹRÓDŁA DŹWIĘKU

 

Tylko niewielka część mocy mechanicznej różnych, otaczających nas urządzeń zamienia się w hałas. W domowych urządzeniach, na ten przykład, liczba określająca tę wielkość nie prze­kracza 0.001%. Porównajmy wyżej opisane wielkości opisujące hałas do ciepła, które promieniuje z ogniska. Osoba, która znajduje się bliżej ogniska odbiera więcej ciepła, niż osoba będąca w większej odległości. Ta sama zasada stosuje się do ciśnienia akustycz­nego. Poziom ciśnienia akustycznego jest tym wyższy, im bliżej źródła dźwięku znajduje się o się obserwator. Z doświadczenia wiadomo, że im bliżej głośnika znajduje się słuchacz, tym głośniej rozbrzmiewa muzyka.

Dzięki dokładnym testom każdy odkurzacz centralny firmy allaway zapewnia użytkownikom minimalny poziom hałasu podczas pracy.

 

 

Nasza strona używa plików cookies w celu zbierania anonimowych statystyk. Aby dowiedzieć się więcej prosimy zapoznać się z Naszą polityką prywatności.

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.