Innowancje Allaway

innowacje w odkurzaczu centralnym allaway

W trakcie wielu lat działalności Allaway odkurzacze centralne firmy poddawane były licznym modyfikacjom i usprawnieniom, będącym wynikiem potrzeb naszych klientów oraz innowacyjności naszych projektantów. Dzięki takim zabiegom firma Allaway stała się nie tylko pionierem, ale także liderem na rynku odkurzaczy centralnych.

Innowacje w odkurzaczu centralnym allaway

 

Efektem naszej pracy nad rozwojem odkurzacza centralnego są następujące unikalne rozwiązania, które zapewnią Państwu czystość, zdrowie i komfort:

 • Bezklejowy system rur specjalnie zaprojektowanych do zastosowania z odkurzaczami centralnymi, które to elementy tworzą spójną, zintegrowaną strukturę.

  • Bezklejowa budowa, dzięki czemu montaż systemu jest bardzo łatwy i szybki oraz możliwy do wykonania w każdych warunkach pogodowych (nawet w niskiej temperaturze),
  • Łączenie wszystkich elementów systemu za pomocą specjalnych uszczelek, co gwarantuje dożywotnią szczelność układu,
  • Idealne spasowanie elementów systemu powodujące, że połączone ze sobą części tworzą wewnątrz instalacji idealnie gładką powierzchnię, na której nie gromadzą się zabrudzenia.

 • Dwukomorowa konstrukcja w kompaktowej obudowie. Ta nowatorska konstrukcja w jednostce odkurzacza centralnego Allaway polega na oddzieleniu komory silnika od komory na kurz. W efekcie silnik nie ma kontaktu z zanieczyszczeniami, jest w pełni chroniony przed nimi, dlatego jego żywotność jest zdecydowanie dłuższa niż produktów innych oferentów tej branży. Niewątpliwymi zaletami tego rozwiązania jest zastosowanie technologii, którą wykorzystuje - jako jedyny producent na rynku odkurzaczy centralnych - firma Allaway.

 • Opatentowane chwytniki zapobiegają przedostawaniu się przez gniazdo przedmiotów, które mogą zostać wciągnięte do systemu podczas odkurzania, np. długopis, klocek pończocha itp. Jeśli taki element przedostanie się przez szczotkę, zatrzyma się w gnieździe ściennym właśnie dzięki chwytnikom. Przedmiot będzie można wyjąć po odłączeniu węża od gniazda.

 • Wspornik ścienny w urządzeniach serii C, umożliwiający montaż podtynkowy, dzięki czemu cała instalacja jest ukryta wewnątrz ścian. Taki sposób montażu powoduje, że jednostka wygląda estetycznie. Dlatego też system ten może zostać zainstalowany w wielu pomieszczeniach bez ingerencji w ich wygląd.

 • Mufa łącząca ze specjalnym adapterem, pomocna w zespalaniu rur bez odpowiedniego fazowania. Rozwiązanie to umożliwia montowanie systemu z poszczególnych elementów bez konieczności dodatkowej obróbki końcówek rur.

 • Specjalny wąż przedłużający, który może być użyty do wydłużania przewodu podstawowego. Uruchamianie odkurzacza jest wówczas inicjowane za pomocą przycisku na uchwycie węża.

 • Ergonomiczny zestaw czyszczący, opracowany na potrzeby użytkowników. W skład zestawu wchodzą: uchwyt, rączka, rura i szczotka końcowa. Wszystkie te elementy są wykonane z wysokiej jakości lekkich materiałów. Zostały one zaprojektowane w taki sposób, aby dopasowywać się do wzrostu i pozycji użytkownika.

 • Zestaw do zamocowania worka na kurz – Allaway jest jedynym producentem odkurzaczy centralnych, który umożliwia stosowanie worka na kurz jako rozwiązania opcjonalnego.

 • Zawór zwrotny dający możliwość, między innymi, użycia jednej, spójnej rury odprowadzającej zużyte powietrze z kilku odkurzaczy, np. w mieszkaniach.

 • Stalowe zbiorniki na kurz wytwarzane metodą tzw. głębokiego ciągnienia. Dzięki tej metodzie obudowa odkurzacza stanowi zwarty element nie posiadający żadnych łączeń (klejenia, czy spawania), w wyniku czego jest idealnie spasowany, przez co podczas pracy nie wibruje i nie rezonuje drgań. W efekcie zastosowania takiego rozwiązania jednostki Allaway są najcichsze na rynku.

 

Powyższe innowacje zaowocowały kolejnymi udogodnieniami dla użytkowników odkurzacza centralnego:

 

- kompaktowa budowa jednostek centralnych odkurzacza powoduje, że systemy te są bardzo trwałe, mają niewielkie rozmiary i charakteryzują się wysoką jakością pracy,

- metoda głębokiego ciągnienia umożliwiła stworzenie doskonale spasowanej jednostki centralnej odkurzacza, co wpływa na wyeliminowanie zjawiska rezonansu pomiędzy poszczególnymi elementami układu oraz redukcję hałasu, dzięki czemu użytkownik może cieszyć się cichą pracą urządzenia.

odkurzacz centralny allaway

akcesoria do odkurzacza centralnego

 

Nasza strona używa plików cookies w celu zbierania anonimowych statystyk. Aby dowiedzieć się więcej prosimy zapoznać się z Naszą polityką prywatności.

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.